تقویم و مناسبت ها
ساعت
اخبار > جلسه شوراي هماهنگي امور ايثارگران استان قم


  چاپ        ارسال به دوست

به رياست دكتر سرمست استاندار قم برگزارشد

جلسه شوراي هماهنگي امور ايثارگران استان قم

 

     در آستانه سوم خرداد روز ايثار، مقاومت و پيروزي، اولين جلسه شوراي هماهنگي امور ايثارگران استان در سال 98 صبح روز چهارشنبه اول خرداد ماه به رياست آقاي دكتر سرمست استاندار محترم قم و با حضور آقاي همراهي مشاور محترم وزير و مسؤول هماهنگي امور ايثارگران وزارت كشور و مسؤولين امور ايثارگران دستگاه هاي اجرايي استان در محل استانداري قم برگزار شد.

     در ابتداي اين جلسه آقاي گروسي مشاور محترم استاندار و مسؤول هماهنگي امور ايثارگران استانداري، ضمن خير مقدم به اعضاي محترم شورا و مشاور محترم وزير كشور، طي سخناني به مسائل مختلف در حوزه ايثارگران و اهميت خدمت رساني به اين قشر گرانقدر پرداخت. سپس آقاي هاشمي مديركل محترم بنياد شهيد و امور ايثارگران استان گزارشي از وضعيت ايثارگران و مسائل و مشكلات آنان ارائه داده و خواستار همكاري كليه دستگاه هاي اجرايي براي رفع اين مشكلات و دغدغه ها شد.

     پس از سخنان مديركل بنياد شهيد برخي از مسؤولين امور ايثارگران دستگاه هاي اجرايي استان(شهرداري قم، اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي، اداره كل بهزيستي، اداره كل آموزش و پرورش و جهاد كشاورزي استان) به ارائه گزارش عملكرد خود در سال گذشته پرداخته و پيشنهادهاي خود را براي رسيدگي بهتر به ايثارگران عزيز مطرح نمودند.

     سپس آقاي همراهي مشاور محترم وزير كشور در امور ايثارگران ضمن گراميداشت ياد و خاطره ايثارگري ها و جانبازي هاي ايثارگران در طول دوران دفاع مقدس بالاخص حماسه سازان آزادسازي خرمشهر، به برخي از مشكلات و مسائل ايثارگران پرداخته و از مسؤولين امور ايثارگران دستگاه هاي اجرايي استان خواست پيگير حل مشكلات ايثارگران در حوزه كاري خود باشند و تمام تلاش و همت خود را براي رفع موانع خدمت رساني به ايشان در ادارات به كار گيرند. وي همچنين آمادگي حوزه مشاور هماهنگي امور ايثارگران وزارت كشور براي رفع موانع استخدامي و گزينشي ايثارگران استان به ويژه در شهرداري ها را اعلام نمود.

     پس از سخنان مشاور محترم وزير كشور، آقاي دكتر سرمست استاندار محترم قم به ايراد سخن پرداخت. ايشان ايثار و شهادت را به عنوان يكي از نمادهاي فرهنگ و تمدن در تعريف يك ملت دانسته و ضمن گراميداشت مقام همه شهداي انقلاب اسلامي و جنگ تحميلي بخصوص دلاوران حماسه ساز فتح خرمشهر، شهدا و ايثارگران را نمادهاي تمدني و شاخص سنجش هويت ايران امروز معرفي كرده و تأكيد نمود: انقلاب و نظام مقدس جمهوري اسلامي مرهون جانفشاني ها و ازخودگذشتگي هاي همه شهدا و ايثارگران بوده و امنيت و آرامش ايران عزيز نتيجه حماسه آفريني هاي اين عزيزان است. استاندار قم همچنين حماسه آزادسازي خرمشهر را ياد آور شد و خاطرنشان كرد: آزادسازي خرمشهر نقطه عطفي در تثبيت غرور ملي در بين ايرانيان بود و با گذشت زمان بر عظمت و شكوه اين حماسه افزوده خواهد شد.

     دكتر سرمست از روحيه ايثارگري در بين ملت هاي مختلف به عنوان يك قدرت استراتژيك نام برد و ادامه داد: در فرهنگ ملل اين روحيه مردم، پشتوانه قدرت و امنيت يك كشور است. وي مردم را مهم ترين و بزرگ ترين سرمايه انقلاب اسلامي در برابر توطئه ها و تهديدهاي دشمنان خارجي دانست و تصريح كرد: روحيه ايثارگري و شهادت طلبي از ويژگي هاي اخلاقي برجسته ملت ايران است.

     استاندار قم با اشاره به وظايف دستگاه هاي اجرايي در قانون جامع ايثارگران، بر لزوم تلاش و اهتمام جدي مديران و كاركنان براي اجراي اين قانون و خدمت رساني بهتر به ايثارگران عزيز استان تأكيد نمود. وي با بيان ضرورت حفظ ارزش هاي دفاع مقدس و ترويج فرهنگ ايثار و شهادت اضافه كرد: ترويج فرهنگ ايثار و شهادت از وظايف مهم شوراي هماهنگي امور ايثارگران استان است و اين شورا مي تواند زمينه توسعه فرهنگ ايثار و شهادت را براي امنيت و توسعه آينده كشور ايجاد كند.

     سرمست با تأكيد بر جايگاه شوراي هماهنگي امور ايثارگران در راستاي ترويج فرهنگ ايثار ادامه داد: اين شورا بايد حلقه وصل بين جامعه ايثارگري و دستگاه هاي اجرايي استان باشد و پيشنهادهاي اصلاحي ايثارگران را در شورا بررسي و پيگيري نمايد.

     استاندار قم ضمن تأكيد دوباره بر انجام اقدامات و خدمات عملي در ارتباط با ايثارگران، وظيفه دستگاه هاي اجرايي بر مبناي قانون جامع ايثارگران را مورد توجه قرار داد و تصريح كرد: دستگاه هاي اجرايي استان موظف به اجراي كامل اين قانون در فرايندهاي سازماني و اداري خود هستند.

 


٠٩:٠٨ - 1398/03/11    /    شماره : ١٩١٦٧    /    تعداد نمایش : ١٤٠خروج
حوزه استاندار

کلیه حقوق مادی و معنوی، متعلق به استانداری قم میباشد

UI Design By HadiSoft